Wzmożone kontrole na drogach w okresie Wielkanocy

17.04.14 | 09:23

Od piątkowego popołudnia (18 kwietnia) do wtorkowego przedpołudnia (22 kwietnia)prowadzona będzie policyjna świąteczna akcja "Wielkanoc". Na drogach będą dodatkowe patrole.

- Sprawdzać będziemy przede wszystkim prędkości i trzeźwość kierujących - mówi nadkom. Krzysztof Zaporowski z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Pijani kierowcy na drogach podczas świąt są problemem od lat. W ubiegłym roku w okresie Wielkanocy zatrzymano ich w całym kraju 1073, rok wcześniej 1592.

- Niestety wciąż są przypadki gdy najbliższa rodzina nie reaguje gdy krewni siadają za kierownicą będąc pod wpływem alkoholu - zaznacza Krzysztof Zaporowski.

Statystyki są przerażające. W ubiegłym roku w okresie Wielkanocy (od piątku do poniedziałku) w Polsce doszło do 205 wypadków, w których 315 osób zostało rannych, a 18 straciło życie.

Policjanci drogówki przypominają, by jadąc samochodem na świąteczne spotkania zaplanować podróż i nie spieszyć się. Lepiej wyjechać wcześniej i robić co 2-3 godziny przerwy w podróży po 15-30 minut. Przed wyjazdem warto sprawdzić stan techniczny pojazdu.

 

wroclaw.pl