Wielkanocny bieg z jajkiem

18.04.14 | 15:53

W sobotę, 19 kwietnia, przy Jazie Opatowickim wystartuje "Wielkanocny bieg z jajkiem" organizowany przez Stowarzyszenie Parkrun Polska. Zawody rozpoczną się o godz. 9.00, a udział w imprezie jest bezpłatny.

- Aby wziąć udział w biegu należy przynieść ze sobą jajko i łyżeczkę, która będzie służyła do jego trzymania, ponieważ w trakcie biegu nie można dotykać jajka. Każdy, kto ukończy bieg z jajkiem, otrzyma na mecie niespodziankę. Wygrywają Ci, którzy dobiegną z najmniej poturbowanym jajkiem. Zapowiadają się niezłe jaja! - podkreśla Łukasz Wiktorek, koordynator wrocławskiego Parkrun.

Parkrun to inicjatywa stworzona przez biegaczy dla biegaczy - to darmowy bieg na dystansie 5 kilometrów z pomiarem czasu. Do udziału w biegu wystarczy bezpłatna rejestracja na stronie www.parkrun.pl/rejestracja, wydrukowanie kodu i przyjście na bieg.

Z uwagi na brak limitu czasowego - dystans można przebiec lub przespacerować - bieg cieszy się dużą popularnością zarówno wśród zaawansowanych jak i początkujących biegaczy.

Polska dołączyła do Parkrun w październiku 2011 r. i od tego czasu ilość osób, które startują w biegach, systematycznie rośnie. Aktualnie jest ponad 1000 biegaczy, którzy co tydzień stawiają się na starcie biegów w trzynastu miejscach na terenie całego kraju.

 

wroclaw.pl