Praca w Amazon

22.04.14 | 07:52

W podwrocławskim centrum logistycznym pracę znajdzie około 2 tys. osób. Dodatkowo w sezonie przedświątecznym, koncern planuje zatrudnić tam nawet 3 tys. pracowników tymczasowych.

Firma rozpoczęła właśnie poszukiwania pracowników. Po raz pierwszy pojawiły się oferty dotyczące stanowisk w Amazonie w Powiatowym Urzędzie Pracy we Wrocławiu.

- Obecnie posiadamy aktywne oferty dla 35 osób na cztery stanowiska pracy - mówi Maciej Sałdacz, zastępca dyrektora ds. marketingu Powiatowego Urzędu Pracy we Wrocławiu. - Więcej ofert z Amazona spodziewamy się w ciągu kilku najbliższych tygodni. Będzie ich coraz więcej, gdyż centrum logistyczne zamierza rozpocząć swoją działalność po wakacjach.

Aktualnie urząd pracy poszukuje dla Amazona czterech osób na stanowisko administratora ds. operacyjnych, dziesięciu koordynatorów szkoleń, piętnastu pracowników obsługi technicznej oraz sześciu techników serwisu informatycznego.  

- Pracodawca nie podał nam wynagrodzeń za pracę na poszczególnych stanowiskach - twierdzi Maciej Sałdacz. - Z pewnością będą one negocjowane podczas bezpośredniej rekrutacji i będą zależne od stanowiska i kwalifikacji kandydata.

Rekrutacja na wszystkie stanowiska jest przeprowadzana za pomocą aplikacji poprzez portal rekrutacyjny Amazona. 

Wszyscy zainteresowani pracą dla tego amerykańskiego koncernu będą mogli dowiedzieć się więcej na ten temat podczas Targów Pracy organizowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy przy ul. Glinianej 20-22, 25 kwietnia 2014 r., od godz. 9 do 14.

Także na portalu rekrutacyjnym Amazona można znaleźć sporo ofert pracy w podwrocławskim centrum logistycznym.

Powstające właśnie centrum logistyczne Amazona to dopiero część inwestycji tego koncernu pod Wrocławiem. W planach jest otwarcie kolejnego centrum logistycznego tuż obok tego, które właśnie powstaje. Zostanie ono uruchomione w 2015 r. Każde z nich będzie zajmowało powierzchnię ok. 95 tys. m2,, czyli około 13 boisk piłkarskich.

Amazon to amerykańska spółka z siedzibą w Seattle, która prowadzi największą na świecie sieć sprzedaży wysyłkowej. Jest jednym z pionierów w sprzedaży elektronicznej. Swoją działalność rozpoczęła w 1994 r. Na początku swego istnienia Amazon był księgarnią internetową. Wkrótce jego asortyment poszerzył się m.in. o takie artykuły jak: DVD, muzyka, sprzęt komputerowy, elektronika, meble, towary spożywcze i wiele innych. Oddziały Amazona działają w Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Chinach, Japonii, Włoszech, Hiszpanii i Brazylii. Od sierpnia 2013 r. Amazon jest również internetowym domem aukcyjnym.

  

wroclaw.pl
Photo credit: wroclaw,pl