Prezydent Rafał Dutkiewicz przeszedł operację

22.04.14 | 16:15

Dzisiaj po godzinie 9 lekarze ze szpitala wojskowego przy ul. Weigla rozpoczęli operację stawu biodrowego prezydenta Rafała Dutkiewicza. Trwała 3 godziny i zakończyła się o 12.30. Brało w niej udział 5 lekarzy (czterech chirurgów-ortopedów i anestezjolog).

- Prezydent czuje się dobrze. Zabieg był skomplikowany, ale przebiegał sprawnie i bez niespodzianek. Złamanie było skomplikowane. Było to przezpanewkowe złamanie miednicy. Odtworzyliśmy powierzchnię stawu i ustabilizowaliśmy ją łącznikami metalowymi - mówi płk dr Leszek Lewczyk, szef Kliniki Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu 4 Wojskowego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Teraz czas na gojenie rany. - Za dwa dni pan prezydent będzie mógł usiąść, a potem zaczniemy naukę chodzenia o kulach i rehabilitację - informuje dr Leszek Lewczyk.

W szpitalu Rafał Dutkiewicz spędzi jeszcze od 7 do 10 dni. Rehabilitacja, jak oceniają lekarze, potrwa dwa-trzy miesiące, ale prezydent Dutkiewicz będzie rehabilitowany gdzie indziej, ponieważ w szpitalu wojskowym nie ma takiego oddziału.

Jeszcze nie wiadomo kiedy prezydent wróci do pracy. Jednak lekarze zapewniają, że prezydent Wrocławia po tym zabiegu powinien odzyskać pełną sprawność. Na czas nieobecności Rafała Dutkiewicza w urzędzie miejskim, obowiązki prezydenta przejął wiceprezydent Maciej Bluj.

 

wroclaw.pl