Wielkanoc bez ofiar śmiertelnych na dolnośląskich drogach

23.04.14 | 07:53

W dniach od 18 do 21 kwietnia br. dolnośląscy policjanci prowadzili na drogach naszego województwa wzmożone działania. Większa, niż zazwyczaj, liczba patroli związana była ze spodziewanymi zmianami w natężeniu ruchu drogowym w okresie świątecznym.

W trakcie akcji pod szczególnym nadzorem funkcjonariuszy znajdowały się główne ciągi komunikacyjne oraz drogi dojazdowe do większych miast. Policjanci sprawdzali przede wszystkim stan trzeźwości kierowców, przestrzeganie ograniczeń prędkości oraz sposób, w jaki przewożeni są samochodami najmłodsi uczestnicy ruchu.

Na szczęście w ciągu całego świątecznego weekendu - od 18 do 21 kwietnia, nie odnotowano podczas zdarzeń na drogach żadnych ofiar śmiertelnych. Liczba wypadków drogowych i osób rannych utrzymała się na podobnym do roku ubiegłego poziomie. Niestety, choć jest to liczba w porównaniu do ubiegłych świąt mniejsza o prawie 10, blisko 90 kierowców zdecydowało się na kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu.

Działania pn. "Wielkanoc 2014" zakończyły się w poniedziałek wieczorem, z kolei już następnego dnia rano funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej przeprowadzili na autostradzie A4 działania kontrolne, podczas których ujawnili dwóch kierowców znajdujących się w stanie po spożyciu alkoholu oraz jednego - prowadzącego pojazd ciężarowy - będącego w stanie nietrzeźwości. Akcja prowadzona była przy bramkach opłat w kierunku Wrocławia.