Majówka na Wyspie Słodowej

30.04.14 | 13:55

Wrocławscy fani dobrej muzyki w długi świąteczny weekend na pewno nie będą się nudzić. Po Gitarowym Rekordzie Guinnessa na Wyspie Słodowej podczas dwóch kolejnych dni (czwartek i piątek) odbędzie się mająca kilkuletnią już tradycję 3-Majówka.  Tegoroczna 3-Majówka 2014 Wrocław to występy czołówki polskich wykonawców.

Piątek na wyspie

Wszystko zacznie się w piątek o godz.13. Wtedy na scenie pojawi się Indios Bravos, zespół Piotra Banacha, niegdyś lidera Hey. Grupa wydała niedawno płytę "Jatata", więc można się spodziewać, że oprócz największych przebojów zagra sporo piosenek z tego właśnie albumu. Po niej zaprezentuje się nasz wrocławski Bethel, który swoją mieszanką reggae i ska z pewnością rozrusza publikę nie mniej skutecznie niż Indios Bravos. Po znanych i utytułowanych kolegach wystąpi laureat Łykend Promo - Sheep. Sądząc po tym, co działo się ostatnio w klubie Łykend podczas ich koncertu w finale konkursu, ci młodzi ludzie poradzą sobie na każdej scenie. Tego show lepiej jednak nie przegapić.

Od 16.30 zgromadzonym na Wyspie Słodowej będą się objawiać już same gwiazdy. Najpierw uwielbiany we Wrocławiu Dawid Podsiadło. Był u nas raptem półtora miesiąca temu, ale z pewnością jego występ przyciągnie tłumy. Po nim - formacja Waglewski Fisz Emade. Ktoś jeszcze nie słyszał płyty "Matka, Syn, Bóg"? Jeśli rzeczywiście nie, trudno o lepszą okazję, by zapoznać się z nowym materiałem firmowanym przez Waglewskich. W tzw. późnych godzinach wieczornych zagrają natomiast Coma, a po niej - grupa Happysad. Najmłodsi widzowie powinni więc być zachwyceni.

Sobota na wyspie

W sobotę impreza zacznie się również o godz.13 - od koncertu formacji Farben Lehre. Jeśli akurat ten zespół rzuca się "na pożarcie" o tak wczesnej porze, to co będzie potem? Ano potem będzie bardzo ciekawie. Najpierw wrocławianom pokaże się Dr Misio, kapela, której frontmanem jest znany aktor Arkadiusz Jakubik. Potem zagra reggaeowy Jamal. Następnie popularne dziś jak chyba nigdy przedtem Piersi - zespół co prawda bez Pawła Kukiza na wokalu, ale za to z przebojem pt. "Bałkanica" na koncie i rzeszą nowych fanów. Na chwilę refleksji po tej obłędnej potańcówce można liczyć dzięki występowi Meli Koteluk. Zaraz po niej nad Wyspą Słodową uniosą się dźwięki hitów zespołu Strachy Na Lachy, kapeli, która ma u swojej publiczności kredyt bezgranicznej chyba sympatii. Na koniec, jako jedyny przedstawiciel cięższego brzmienia, na scenę wkroczy metalowy Hunter i zwieńczy imprezę numerami ze swojej nowej płyty "Imperium", z pewnością nie zapominając o starych fanach i starych hitach z "T.E.L.I...", "Medeis" i "Requiem".

Niżej przedstawiamy rozpiskę godzinową obu dni 3-Majówki Wrocław 2014 , z zastrzeżeniem organizatorów, że to plan orientacyjny i że godziny rozpoczęcie poszczególnych występów mogą się zmienić.

3-Majówka Wrocław 2014 Wyspa Słodowa - w skrócie:

Piątek, 02.05
13.00 Indios Bravos
14.30 Bethel
15.40 Sheep
16.30 Dawid Podsiadło
18.00 Waglewski Fisz Emade
19.40 Coma
21.30 Happysad

Sobota, 03.05
13.00 Farben Lehre
14.35 Dr Misio
16.00 Jamal
17.20 Piersi
18.40 Mela Koteluk
20.10 Strachy na Lachy
21.45 Hunter

Bilety: jednodniowy: 44 zł - do 15.03, 55 zł - przedsprzedaż, 65 zł - w dniu koncertu.

Karnet 2-dniowy: 69 zł - do 15.03, 85 zł - przedsprzedaż, 100 zł - w dniu koncertu.

 

wroclaw.pl