Dwóch mężczyzn wyciągniętych z wody, po przewróceniu się łodzi żaglowej na Zalewie Mietkowskim

03.05.14 | 10:02

Policjant z Wrocławia wspólnie z funkcjonariuszem Straży Rybackiej widząc wywróconą na Zalewie Mietkowskim łódź żaglową i dwie osoby w wodzie natychmiast podjęli działania ratownicze. Po dopłynięciu wyciągnęli z wody dwóch wyziębionych mężczyzn. Na szczęście tym razem pomoc ratowników nadeszła na czas.

Policjant Komisariatu Wodnego komendy wojewódzkiej we Wrocławiu  i funkcjonariusz Państwowej Straży Rybackiej podjęli działania ratownicze w związku z wywróceniem się łodzi na Zalewie Mietkowskim w okolicach przystani w Borzygniewie.

Funkcjonariusze podczas wspólnego patrolu 1 maja br. ok. godz. 15.30 zauważyli na środku akwenu wywróconą łódź żaglową. Obok łodzi znajdowały się dwie osoby wzywające pomocy. Policjant wspólnie ze strażnikiem natychmiast podjęli działania i na pontonie ruszyli w kierunku miejsca wywrócenia się łodzi. Po podpłynięciu w miejsce wywrotki okazało się, że w wodzie znajduje się dwóch mężczyzn. Osoby te nie miały na sobie kamizelek ratunkowych oraz miały problemy z utrzymaniem się na powierzchni wody. Szybko zostały wyciągnięte na pokład łodzi służbowej.

Funkcjonariusze udzielili pomocy przedmedycznej mężczyznom w wieku 29 i 53 lat. Obaj byli bardzo wyczerpani i wyziębieni. W tym przypadku wszystko skończyło się dobrze i nikomu nic się nie stało.

 

Photo credit: mlabowicz / Foter / Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0 Generic (CC BY-SA 2.0)