Remonty wiaduktów - objazdy

10.05.14 | 12:32

W związku z przebudową wiaduktu kolejowego nad ulicą Starogroblową, od dzisiaj - 10 maja planowana jest zmiana trasy linii autobusowych C, 103, 122, 127, 128, 435 oraz autobusów nocnych linii 245. Autobusy kursujące w kierunku centrum miasta pojadą objazdem od ulicy Popowickiej przez ulicę Starograniczną i Gnieźnieńską do ulicy Starogroblowej. Taką samą trasą pojadą samochody.

Auta i autobusy jadące z cetrum w kierunku Popowic, Kozanowa i Gądowa będą jeździły bez zmian.

Utrudnienia mają potrwać około 4 miesięcy.

Remonty wiaduktów

Kierowcy przejeżdżający ulicą Popowicką i Starogroblową w pobliżu wiaduktu kolejowego widzą pracujący ciężki sprzęt i ekipy robotników. W wyniku prac będzie dodatkowy pas drogi i miejsce na torowisko tramwajowe.

- Na wiadukcie nad ul. Starogroblową pozostały tylko dwa środkowe przęsła torowe. Ruch pociągów prowadzony jest tylko po jednym torze. Z obu stron wiaduktu wykonano głębokie wykopy i wyburzono stare przyczółki - wyjaśnia Mirosław Siemieniec z Polskich Linii Kolejowych, które zleciły wykonanie prac.

Największe od lat prace na kolei

Tuż obok, w rejonie stacji Wrocław Popowice, prowadzone są prace na jeszcze dwóch, mniejszych wiaduktach kolejowych: nad Groblą Kozanowską (tuż przy Odrze) i nad ul. Starograniczną.

W sumie we Wrocławiu przebudowywanych jest obecnie 7 wiaduktów (kolejne są na ul. Grabiszyńskiej, Robotniczej, Strzegomskiej i Grobla Osobowicka). To największe kolejowe przedsięwzięcie modernizacyjne we Wrocławiu w ostatnich dziesięcioleciach.

- Efektem prac będzie szybszy przejazd pociągów aglomeracyjnych, regionalnych i dalekobieżnych oraz wygodniejsza obsługa pasażerów na przystankach Wrocław Mikołajów, Wrocław Świniary i stacjach Wrocław Popowice i Wrocław Osobowice. Powstanie nowy przystanek Wrocław Osobowice Cmentarz - dodaje Mirosław Siemieniec.

1,5 godziny do Poznania

Prace prowadzone są w związku z modernizacją linii kolejowej E 59 na odcinku Wrocław - Poznań. Dzięki temu pod koniec przyszłego roku, jak zapowiadają przedstawiciele kolei, podróż z Wrocławia do Poznania zajmie nam nieco ponad półtorej godziny.

 

wroclaw.pl
Photo credit: wroclaw.pl