Babi Targ we Wrocławiu

11.05.14 | 07:55

Dzisiaj - 11 maja możesz odświeżyć swoją garderobę, nie wydając przy tym ani złotówki, a także pozbyć się rzeczy, które zajmują ci miejsce w szafie, ale grzech je wyrzucić, bo po prostu są nowe albo nieznoszone.

Okazją do tego jest akcja wymiany ciuchów o zasięgu ogólnopolskim "Babi Targ z OLX", której wrocławska odsłona odbędzie się we Wrocławskim Centrum Kongresowe przy Hali Stulecia. Impreza zacznie się w samo południe, a udział w niej jest bezpłatny.

Wydarzenie organizuje serwis ogłoszeń lokalnych OLX.pl (dawniej Tablica.pl) oraz Ośrodek Rozwoju Osobistego Kobiet Babiląd. Ambasadorkami akcji są Katarzyna Cichopek i Monika Morozowska.

- Każdy z nas ma w szafie ubrania, których już od dawna nie nosi, bo były nieudanym zakupem lub prezentem, przestały na nas pasować lub po prostu zmieniły się nasze gusta. Na co dzień obserwujemy, jak wiele osób sprzedaje takie ubrania - tylko w ubiegłym roku w naszym serwisie Polacy wystawili prawie 3 mln ogłoszeń w kategorii "Moda". Stąd wziął się pomysł organizacji ogólnopolskiej akcji wymiany ciuchów, która daje możliwość zrobienia zakupów za grosze, a także jest okazją do miłego spędzenia czasu i poznania innych pasjonatów mody - mówi Marcin Sienkowski z serwisu OLX.pl.

"Babi Targ z OLX" to raj dla łowców okazji: dzięki wymianie rzecz za rzecz lub za niewielkie pieniądze można zdobyć oryginalne dodatki, niebanalne ubrania czy ciekawą biżuterię. Akcja ma także wymiar ekologiczny, bo zapomniane ubrania, zamiast lądować na śmietniku, zyskują drugie życie i mogą służyć komuś jeszcze przez wiele lat.

Organizatorzy pomyśleli też o najmłodszych uczestnikach. Podczas gdy rodzice będą zajęci szaleństwem zakupów, na ich pociechy czeka moc atrakcji w specjalnym kąciku dla dziecka. Udział w warsztatach organizowanych przez Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka jest bezpłatny.

Ubrania, które zostaną po akcji, będzie można oddać organizatorowi, który przekaże je Fundacji Anny Dymnej "Mimo wszystko" i 3R Recycling Solutions w ramach projektu "Ciuch w ruch".

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wystawiający zobowiązani są zgłosić swój udział za pomocą formularza dostępnego na stronie akcji www.olx.pl/babitarg. Osoby odwiedzające nie mają obowiązku dokonywać zgłoszenia.

 

wroclaw.pl
Photo credit: sparr0 / Foter / Creative Commons Attribution-ShareAlike 2.0 Generic (CC BY-SA 2.0)