Kilka pomysłów na spędzenie niedzieli we Wrocławiu

11.05.14 | 11:11

CD-Action EXPO - 18 urodziny magazynu

niedziela: 10.00-16.00, Hala Stulecia

Interesują Cię gry komputerowe, chcesz zobaczyć najnowsze technologie w akcji albo lubisz militaria? Musisz odwiedzić CD-Action EXPO, czyli imprezę urodzinową obchodzącego właśnie 18 lat magazynu CD-Action. Pokazy i premiery gier oraz sprzętu dla graczy, spotkania z twórcami, profesjonalni gracze oraz YouTuberzy - to tylko niektóre z atrakcji, jakie dla Was przygotowaliśmy. Nie zabraknie również gier planszowych oraz przedstawicieli świata mangi i anime. Więcej informacji  pod adresem: www.cdaction.pl/18

REKON 2014 - III Wrocławskiej Prezentacji Grup Rekonstrukcji Historycznej i pojazdów militarnych

godz. 10.00-18.00, Hala Stulecia, wstęp wolny

Wśród gości Grupy Rekonstrukcji Historycznej, kolekcjonerzy, muzea, stoiska handlowe z militariami i przedstawiciele służb mundurowych i ratowniczych. Atrakcje: rekonstrukcje bitew historycznych, pokazy musztry w wykonaniu rekonstruktorów, pokazy służb mundurowych, pokazy służb ratowniczych oraz Seminarium nt. "Udział Wojska Polskiego w misjach poza granicami kraju".

VII Kiermasz Żywności Ekologicznej i Produktów Regionalnych pod Iglicą

godz. 10.00-18.00, Hala Stulecia, wstęp wolny

Na kiermaszu będzie można degustować oraz zakupić produkty ekologiczne i regionalne m.in.: sery z różnych zakątków Polski, tradycyjne wędliny, świeże pieczywo produkowane według rodzinnych receptur, wyroby cukiernicze, herbaty ziołowe, miody i produkty pszczele. W niedzielę XX Wielki Kiermasz Ogrodniczy pod Iglicą to wszystko dla miłośników ogrodnictwa: szkółki drzew i krzewów ozdobnych, producenci bylin kwiatowych, kaktusów i sukulentów czy architekci terenów zielonych.

V Wrocławski Festiwal Dobrego Piwa

Od 9 do 11 maja, esplanada Stadionu Wrocław, wstęp wolny

Podczas festiwalu dostępne będą piwa - m.in. polskie, niemieckie, duńskie, włoskie, belgijskie, amerykańskie, czeskie, angielskie - z 75 browarów na 40 stoiskach. W programie scena kulinarna, jarmark, koncerty, warsztaty piwowarskie.

Godziny otwarcia: 12.00-23.00 

Dzień wyścigowy na Partynicach

Partynice, godz. 14,15, wstęp wolny

Po raz pierwszy w nowym sezonie na Torze Wyścigów Konnych na Partynicach pobiegną konie czystej krwi arabskiej. W programie niedzielnych zawodów są także trzy gonitwy folblutów, koni pełnej krwi angielskiej. Wyścigi rozpoczną się o godz. 14.15. Wstęp wolny.

X MANDALA PERFORMANCE

godz. 16.00, Biuro Festiwalowe Impart 2016, ul. Mazowiecka 17

Główną ideą jubileuszowej X edycji festiwalu jest prezentacja sztuki tańca współczesnego i performance.

Program:

Centrum Inicjatyw Artystycznych, ul. Tęczowa 79, godz. 16.30 promocja książki Anny Królicy "Pokolenie Solo' z udziałem m.in. autorki, Joanny Leśnierowskiej i Ireny Lipińskiej.

Biuro Festiwalowe Impart 2016, godz. 20.30 Maćko Prusak, Piotr Łukaszczyk, Patrycja Hefczyńska "OJCOWIE" /pokaz premierowy/

Biuro Festiwalowe Impart 2016, godz. 20.30 Juan Pablo Camara, Maciej Sado / Argentyna, Polska/ Was it a car or a cat I saw? /Pokaz premierowy/

Spektakl "Sklep z marzeniami"

godz. 17.00, Wrocławskie Centrum Twórczości Dziecka, ul. Kuźnicza 29a

Spektakl dla dzieci od lat 5 opowiada o zwykłym-niezwykłym sklepie z zabawkami. Wśród zabawek, które można w nim kupić, znajdują się pary lalek, których nie należy rozdzielać. Zdarza się jednak, że klient, chcąc kupić pojedynczą lalkę, przyczynia się do rozdzielenia nierozłącznych dotąd par. Smutek rozdzielonych lalek smuci wszystkich dookoła - ich tęsknota staje się jednak inspiracją do marzeń: nie tylko innych lalek, ale i dziecka. Dziecięce marzenie ma w sobie taką moc, że potrafi się spełniać.

Bilety można rezerwować telefonicznie: 71 341 80 02, 608 432 224 lub  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Koncert z filmowego kadru

godz. 17.00, Centrum Kultury Wrocław-Zachód, wstęp wolny, zaproszenia dostępne w Dziale Programowym CKWZ

Koncert w ramach projektu "Wykluczeni z kultury 2014". Na scenie wystąpią niewidomi artyści przy akompaniamencie muzyki na żywo.
Udział biorą: Łukasz Baruch, Monika Czerczak, Grzegorz Dowgiałło, Leszek Kopeć, Katarzyna Nowak, Mariusz Trzeciak, Agata Zakrzewska
Zespół muzyczny w składzie: Krzysztof Żesławski - kierownictwo muzyczne, aranżacje i gitara, Łukasz Perek - fortepian, Łukasz Kowalczyk - perkusja, Krzysztof Łabaz - gitara basowa.

Koncert Orkiestry Leopoldinum

godz. 18.00, Filharmonia Wrocławska

Program:
W.A. Mozart - Divertimento B-dur KV 137 
R. Fuchs - Andante grazioso i Capriccio op. 63
S. Laks - Sinfonietta for Strings 
J. Brahms - Liebeslieder Walzer op. 52 (aranż. na smyczki)

W programie koncertu złożonego z lekkich, przyjemnych utworów warto zwrócić uwagę na Roberta Fuchsa i Szymona Laksa, kompozytorów - niesłusznie - niemal zapomnianych. Sam Johannes Brahms darzył twórczość Fuchsa uznaniem, a osobę kompozytora przyjaźnią. Uczniami tego późnoromantycznego austriackiego twórcy byli m.in. Mahler, Wolf i Sibelius.        

Koncert Śluby, pogrzeby, zaraza i najazd turecki - muzyka w dawnym Wrocławiu

godz. 18.00, Ratusz, wstęp wolny

W XVI i XVII Wrocław był ważnym ośrodkiem kulturalnym i naukowym, chwalonym jako "siedziba człowieczeństwa" (Melanchton) za poziom wykształcenia mieszkańców i mądrość władz. Oświecona atmosfera miasta miała wpływ na rozwój wszelkich sztuk w tym również muzyki. Sprzyjało temu także mocne, dzięki zgodzie katolickiego wprawdzie cesarza, zakorzenienie się we Wrocławiu protestantyzmu z jego muzyczną tradycją (...).
Wrocławska muzyka zachowała się jednak najczęściej w postaci pojedynczych utworów wydawanych w okazjonalnych drukach ulotnych. Tak też została wydrukowana pieśń noworoczna dedykowana radzie miejskiej. Towarzyszy jej rozbudowany poemat w kształcie wielopiętrowego kielicha (poculum), zawierający życzenia dla rady miejskiej. Wokół kielicha rozmieszczone zostały cztery poszczególne głosy kompozycji muzycznej.

Spektakl "Portrety Wiśniowego sadu"

godz. 20.00, Teatr Pieśń Kozła, ul. Purkyniego 1. bilety 30/50 zł

Spektakl na podstawie dramatu Antoniego Czechowa Wiśniowy sad. "Portrety Wiśniowego sadu" to opowieść o końcu pewnego świata. Jego rozpad oznacza utratę bezpieczeństwa, nie tylko w sensie materialnym, ale i duchowym, a wybudzeni z apatii bohaterowie nie potrafią pogodzić się z nieuniknionym.

Planete +Plus Doc w Dolnośląskim Centrum Filmowym

Ponad 80 najlepszych filmów dokumentalnych z całego świata będzie można oglądać w Dolnośląskim Centrum Filmowym od 9 do 18 maja w ramach festiwalu Planete +Plus Doc. Do Wrocławia przyjadą też sławni reżyserzy dokumentów - Erwin Wagenhofer i Jacek Bławut.

 

wroclaw.pl