Śląsk Wrocław wygrał Z Widzewem Łódź!

13.05.14 | 07:43

Do poniedziałkowego meczu wrocławianie przystąpili bez pauzującego za kartki Adama Kokoszki, ale za to z powracającym po długiej rehabilitacji Mariuszem Pawelcem. Widzew przyjechał do Wrocławia m.in. bez kontuzjowanych Veljko Batrovica i Alena Melunovica.

Gospodarzy, którzy byli faworytami spotkania, rozpoczęli z dużym animuszem i już w 8. minucie meczu bliscy byli zdobycia bramki. Sebastian Mila dośrodkował z rzutu rożnego wprost na głowę Falvio Paixao, ale strzał Portugalczyka w znakomitym stylu obronił Patryk Wolański.

W miarę upływu czasu tempo spotkania nieco spadło, a do głosu doszli goście. Najpierw na strzał z dystansu zdecydował się Alex Bruno, ale nie zdołał zaskoczyć Mariana Kelemena, chwilę później w znakomitej sytuacji znalazł się Eduards Visnakovs, ale nie trafił w bramkę. W końcówce gra się wyrównała i choć oba zespoły stworzyły sobie jeszcze kilka dogodnych okazji, to jednak kibice zgromadzeni na Stadionie Wrocław do przerwy goli nie zobaczyli.

Niezawodny Marco Paixao!

Po zmianie stron emocji nie było już aż tak wiele. Gra toczyła się głównie w środku pola, a bramkarze najwięcej pracy mieli przy obronie nielicznych strzałów z dystansu. W ostatnich 20. minutach goście całkowicie oddali inicjatywę wrocławianom, ale podopieczni trener Tadeusza Pawłowskiego nie mieli pomysłu na przełamanie obrony Widzewa.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w 86. minucie, gdy przy akcji Śląska piłka odbiła się w polu karnym od ręki jednego z obrońców Widzewa. Sędzia podyktował jedenastkę, którą na bramkę pewnym strzałem zamienił niezawodny Marco Paixao.

Dzięki zwycięstwu Śląsk awansował na jedenaste miejsce, a Widzew nadal zamyka ligową tabelę.

Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 1:0 (0:0).

Bramka: 1:0 Marco Paixao (87-karny).

Żółta kartka: Śląsk Wrocław - Rafał Grodzicki. Widzew Łódź - Rafał Augustyniak, Princewill Okachi, Eduards Visnakovs.

Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków). Widzów: 5742.

Śląsk Wrocław - Marian Kelemen - Paweł Zieliński, Rafał Grodzicki, Mariusz Pawelec, Dudu Paraiba - Mateusz Machaj (63. Robert Pich), Tom Hataley, Sebastian Mila, Dalibor Stevanovic (83. Lukas Droppa), Flavio Paixao (77. Sylwester Patejuk) - Marco Paixao.

Widzew Łódź - Patryk Wolański - Povilas Leimonas, Krystian Nowak, Rafał Augustyniak (69. Jonatan de Amo), Piotr Mroziński - Princewill Okachi, Alex Bruno (65. Aleksejs Visnakovs), Mateusz Cetnarski, Bartłomiej Kasprzak, Marcin Kaczmarek - Eduards Visnakovs.

 

wroclaw.pl
Photo credit: wroclaw.pl