Złodzieje rowerów zatrzymani

13.05.14 | 16:11

Wrocławscy policjanci odzyskali 4 skradzione rowery o wartości blisko 8 tysięcy złotych. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamywali się do piwnic. Łupem sprawców padały jednoślady. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Wrocław Rakowiec w trakcie realizacji sprawy operacyjnej zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o szereg przestępstw w tym kradzieże i kradzieże z włamaniem. Zatrzymani to mieszkańcy Wrocławia w wieku 30 i 31 lat.

Jak ustalili policjanci sprawcy działali na terenie całego miasta. Mają na swoim koncie co najmniej 9 przestępstw w tym: kradzież oraz kradzieże z włamaniem do piwnic. Ich łupem padały głównie rowery. Policjanci udowodnili im kradzież 14 jednośladów, a straty jakie spowodowali są szacowane na co najmniej kilkanaście tysięcy złotych. W trakcie przeszukania miejsc zamieszkania osób funkcjonariusze odnaleźli 4 skradzione rowery o wartości ok. 8 tysięcy złotych.

Obecnie wrocławscy policjanci prowadzą czynności w celu odzyskania pozostałych skradzionych rowerów.

Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

 

wroclaw.pl