"Król Dawid - Live!" we wrocławskim Capitolu

15.05.14 | 14:39

- Daj mi spokój, ja jestem niewierzący - buntuje się Sambor. - Spokojnie, święty Paweł też był niewierzący - odpowiada mu król Dawid.  "One-man show" Sambora Dudzińskiego - opowieść o tym, jak duch biblijnego władcy wstępuje we współczesnego artystę. 

Spektakl miał premierę na tegorocznym PPA i zachwycił widzów. Na scenie współczesność przeplata się z epizodami biblijnymi. Król Dawid, wojownik, poeta i muzyk, zmaga się z własną nikczemnością, zawiścią, pożądliwością i świętością. Kiedy krzywdzi, krzywdzi bezlitośnie (pamiętacie Batszebę i jej męża, wysłanego na pewną śmierć?), kiedy kocha, robi to bezwzględnie, upodabniając się w miłości do swego Stwórcy.

- To mógł ogarnąć tylko ktoś pokroju Sambora: śpiewający aktor-multiinstrumentalista. Do tego doszły zabawy zapętlonymi frazami i rytmami, bardzo dobrze dobrane światła, a w tekście dużo zabawnych odniesień do czasów nam współczesnych. Mimo że całość trwała ponad półtorej godziny, a w spektaklu brał udział tylko Dudziński, to "Król Dawid - Live!" szybko wciągnął zebranych w opowieść o losach biblijnego władcy - pisał Rafał Zieliński w Gazecie Wyborczej Wrocław.

Na 35. PPA Sambor Dudziński otrzymał Dyplom Mistrzowski Kapituły im. Aleksandra Bardiniego za całokształt dorobku artystycznego, aktorskiego, wokalnego i kompozytorskiego, ze szczególnym podkreśleniem jakości i znaczenia spektaklu ?Król Dawid - Live!?

Spektakle "Król Dawid - Live!" w reż. Jacka Bały i w wykonaniu Sambora Dudzińskiego: 16 i 17 maja 2014, godz. 19.00, Scena Ciśnień w Teatrze Muzycznym Capitol, ul. Piłsudskiego 67, Wrocław.

Bilety w cenie 25 zł - do nabycia online na stronie www.teatr-capitol.pl lub w kasie teatru.