"Droga na północ"

11.06.14 | 15:13

Zapierające dech w piersiach piękno norweskiej natury będzie głównym tematem najbliższego spotkania podróżniczego w ramach zamkowego cyklu "kultury świata". Piotr Kowalczyk pokaże slajdy oraz opowie o swoich podróżach po Norwegii, doświadczeniach związanych z przemieszczaniem się po olbrzymich i niezamieszkanych przestrzeniach tego kraju, jak i o swoich spotkaniach z Norwegami, które łamią stereotypy panujące na temat mieszkańców Skandynawii.

Piotr Kowalczyk- geograf, pilot wycieczek, nauczyciel języka angielskiego. Pasjonat fotografii podróżniczej i kolekcjoner minerałów. Założyciel serwisu podróżniczego Globtroterzy.net, pomysłodawca festiwalu Tydzień Ziemi na Uniwersytecie Szczecińskim, bierze udział w kampanii "Odkryj na dobre Szczecin".

Podróżuje po Azji, Afryce, Skandynawii - pasjonuje go nieznane, jazda autostopem, miejsca poza utartymi szlakami, szczególnie lubi te gdzie kończy się droga. Jest miłośnikiem kultury Azji, dużo czasu spędził w Indiach i na Sri Lance, zawsze chętnie wraca także nad norweskie fiordy.

 

KULTURY ŚWIATA - "Droga na północ"
12 czerwca (czwartek) godzina 18:00 - 19:30,
Centrum Kultury "Zamek", pl. Świętojański 1, Wrocław
wstęp wolny