Afrykarium-Oceanarium czeka na rekiny

20.08.14 | 10:30

Pierwsi mieszkańcy Afrykarium, czyli kotiki i pingwiny przylądkowe, pojawili się w tydzień temu i już - zwłaszcza pingwiny, a jest ich 49 - robią furorę wśród zwiedzających. Do pierwszej grupy pingwinów z Gdańska dołączyli ich koledzy z Anglii, którzy błyskawicznie zakumplowali się z polską grupą, ku radości opiekunów i zwiedzających.

W ostatni weekend powróciły pokazy karmienia kotików, które wciąż zapoznają się z nowym otoczeniem. Na razie widać tylko samice, bo samce Nelson i Chico nie przełamały się jeszcze na tyle, aby wskoczyć do basenu.

Aby wiedzieć na bieżąco, co nowego dzieje się w Afrykarium-Oceanarium można zajrzeć na Facebooka, gdzie od kilku dni Afrykarium ma swój profil.

Budowa i urządzanie Afykarium-Oceanarium jest już na finiszu. Trwaja tam ostatnie prace przy wykończeniu dekoracji. W czwartek zaczęło się napełnianie wodą największego w obiekcie (o pojemności 3100 m sześć.) basenu dla rekinów. Zaraz potem zbiornik czeka zasolenie, podobnie jak to było z basenem Morza Czerwonego, a za kilka tygodni przyjadą do zoo rekiny. - Ale nie zobaczymy ich, dopóki nie przejdą błyskawicznie obowiązkowej kwarantanny - mówi Joanna Kij z działu marketingu wrocławskiego zoo.

Czy wodospady zbytnio nie chlapią

Mimo że na gotowy wygląda już rejon Afryki Wschodniej, czyli zbiornik i wybieg dla hipopotamów, na próbne uruchomienie w przyszłym tygodniu czekają 10-metrowej wysokości wodospady. Trzeba sprawdzić m.in. czy wodospad za bardzo nie chlapie na przechodzących ludzi. Ostatnie prace dekoratorskie przeprowadzane są na wybiegu mrówników i antylop dik-diki, gdzie wysypano już specjalne podłoże dla zwierząt. W dżungli Kongo podobnie - kończy się dosadzanie tropikalnych roślin i malowanie ostatnich elementów. W holu trwa przygotowywanie bagna, gdzie będą rosły rośliny, gotowy jest już basen Morza Czerwonego. Na ryby czekają jeziora Malawi i Tanganika, które w naturze mają bardzo specyficzną wodę i niespotykaną nigdzie indziej faunę i florę. Kilka gatunków bajecznie kolorowych ryb czeka na przeprowadzkę w akwarium.

 

wroclaw.pl