Robert Lewandowski przesłuchany przez prokuratora.

08.11.17 | 11:14

Wrocławscy prokuratorzy pojechali we wtorek (07.11) do Warszawy, aby przesłuchać będącego na zgrupowaniu reprezentacji Roberta Lewandowskiego. Piłkarz wpłacił 100 tysięcy złotych na leczenie rzekomo chorego chłopca. Po czasie okazało się, że internetowa zbiórka była oszustwem.

- Prokurator przesłuchał Roberta Lewandowskiego w charakterze świadka, pouczył jednocześnie o uprawnieniach osoby pokrzywdzonej. (...) Treści zeznań jednak nie ujawniamy - powiedziała Małgorzata Klaus, rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu.

W lipcu 2017 roku na jaw wyszło, że zbiórka pieniędzy uruchomiona przez Michała S. na portalu zrzutka.pl, jest oszustwem. Mężczyzna zmyślił chorobę nowotworową 2,5-letniego Antka. "Groźny nowotwór oczu może spowodować u chłopca nieodwracalną ślepotę. Nadzieją okazała się droga operacja w Ameryce. Koszt takowej operacji to 1.500.000 złotych" - pisał w internecie.

I wiele osób dobrej woli uwierzyło. Pieniądze zbierano kilka miesięcy, a w akcję włączyły tak znane osoby jak: Artur Barciś, Anna i Robert Lewandowscy, Hanna Lis czy Kasia Tusk.