Przystanek wiedeński gotowy

18.10.13 | 10:46

Kończy się budowa przystanku wiedeńskiego przy ul. Piłsudskiego w okolicach Teatru Capitol. Nowy przystanek ma pomóc pasażerom bezpiecznie wchodzić do tramwaju na dość ruchliwej ulicy. Podobne rozwiązanie funkcjonuje już przy ul. Glinianej.

Drogowcy zamknęli część ul. Piłsudskiego pod koniec września. Termin ukończenia budowy mieli do 25 października. Wszystko wskazuje na to, że prace uda się zakończyć wcześniej, bo już w ten weekend.

- Przystanek jest praktycznie gotowy, pozostało namalowanie oznakowania poziomego i odbiory prac - mówi Ewa Mazur, rzecznik prasowa Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

To dobra wiadomość dla kierowców, bo przez blisko miesiąc musieli jeździć objazdem przez ul. Komandorską i Bogusławskiego, a najprawdopodobniej już w najbliższą sobotę utrudnienia znikną.

Wszystko rozstrzygnie się dziś po południu, kiedy pracę będą odbierane. Jeśli komisja nie będzie mieć zastrzeżeń wróci ruch na Piłsudskiego, a pasażerowie będą mogli skorzystać z nowego przystanku. 

Jakie ostatecznie decyzje zapadły, poinformujemy po południu. Jednak najprawdopodobniej auta wrócą na ul. Piłsudskiego tydzień wcześniej

To nie ostatnie przystanki wiedeńskie jakie mogą powstać we Wrocławiu. W planach jest jeszcze budowa  ich przy ul. Hubskiej i Trzebnickiej. Najpewniej pojawią się w 2014 roku.

RED

wroclaw.pl