Drogowy paraliż po wielkiej awarii wodociągu z lat 60.

06.11.13 | 09:01

Po wczorajszej awarii magistrali wodociągowej  na pl. Dominikańskim we Wrocławiu zamknięty został tunel podziemny oraz wyłączony został jeden z pasów ruchu w kierunku Placu Grunwaldzkiego. Prace naprawcze trwają pełną parą, jednak kierowcy muszą liczyć się z bardzo dużymi utrudnieniami i ogromnymi korkami w tym miejscu.

Ekipie pracującej na miejscu awarii udało się dokopać do miejsca, w którym nastąpiło rozszczelnienie wodociągu.Uszkodzony odcinek należy usunąć i założyć w tamtym miejscu nową rurę. Zadanie to jednak nie należy do najłatwiejszych, tym bardziej, że nie jest to mała rurka, tylko ogromna rura o średnicy jednego metra.  Magistrala wodociągowa zostanie uruchomiona jeszcze dzisiaj w godzinach popołudniowych. Przywrócone zostały dostawy wody na terenie całego Wrocławia. Jej czasowy brak może jednak wystąpić w budynkach znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie miejsca awarii. Trwają też uzgodnienia w jaki sposób otworzyć uszkodzony pas jezdni.Wciąż nie wiadomo, co było przyczyną uszkodzenia rury wodociągowej. Mógł na to mieć wpływ stan techniczny rurociągu lub duże natężenie ruchu pojazdów. Jedno jest pewne rura ułożona została na przełomie lat 60. i 70., a to były czasy, gdy niestety stosowano materiały kiepskiej jakości

Kiedy zostanie przywrócony ruch pojazdów od centrum w kierunku pl. Grunwaldzkiego na razie nie wiadomo. Prace mogą potrwać nawet 2-3 dni. Apelujemy o rozsądek oraz w miarę możliwości omijanie Placu Dominikańskiego. Dziś późnym popołudniem może tam być prawdziwy drogowy paraliż.

RED