Wielkie operowe widowisko już w piątek

06.11.13 | 17:24

Trzystu wykonawców na scenie i monumentalne dekoracje złożą się na spektakularne megawidowisko w Hali Stulecia. W 150-lecie światowej premiery w Paryżu oraz w setną rocznicę budowy zabytkowej Hali Stulecia, Opera Wrocławska przypomni jedną z najpiękniejszych kompozycji Georges'a Bizeta - "Poławiaczy pereł". Premiera już w najbliższy piątek- 8 listopada. Emocje i najwyższa jakość gwarantowana. 

Pisząc "Poławiaczy pereł"  późniejszy autor nieśmiertelnej "Carmen",-Georges Bizet nie miał jeszcze 25 lat, mimo to stworzył operę, która przetrwała próbę czasu i doczekała się ponad 150 nagrań płytowych. W Polsce "Poławiacze pereł" znani są od ponad stu lat, nie schodzą również z afiszy światowych teatrów operowych. Akcja utworu określanego jako "opera liryczna" rozgrywa się w egzotycznej scenerii wioski rybackiej na Cejlonie. Dwóch dzielnych przyjaciół: wódz wioski Zurga oraz myśliwy Nadir zakochali się w pięknej kapłance Leili, w imię swej przyjaźni wyrzekli się jednak uczucia, które mogłoby ich skłócić. Kapłanka przybywa tymczasem do wioski, między Nadirem a Leilą wybucha wkrótce tłumiona namiętność wbrew złożonej przez kapłankę obietnicy czystości. Wódz wioski zmuszony jest wydać na kochanków wyrok śmierci, sam targany uczuciem zazdrości. Czy musi się wypełnić okrutne prawo, czy zwycięży miłość i przyjaźń?

Przekonamy się o tym już w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę oraz tydzień później- 15,16 i 17 listopada o godzinie 19.00 w Hali Stulecia podczas megawidowiska operowego organizowanego w ramach  TAURON Festiwal Operowy. Serdecznie polecamy i zapraszamy!

Relacja z premiery pojawi się na łamach naszego portalu we wtorek 12 listopada

 

RED