Oklaskom nie było końca..."Perłowa" premiera "Poławiaczy..."[WIDEO]

12.11.13 | 14:50

W miniony weekend we wrocławskiej Hali Stulecia odbyła się premiera "Poławiaczy pereł" Georgesa Bizeta przygotowana oczywiście przez Operę Wrocławską. Próby trwały bardzo długo, a widowisko przygotowano z ogromnym rozmachem, w dobrze już znanej wrocławskiej publiczności konwencji Megawidowiska Operowego. Zaprezentowany spektakl był na najwyższym poziomie, dopracowany w najdrobniejszych szczegółach, nie zapominając naprawdę o niczym.

To była prawdziwa uczta dla oka, ucha oraz dla całej duszy. Pokuszę się nawet o stwierdzenie, że była to światowa perfekcja odmieniona przez wszystkie przypadki. "Poławiacze pereł" to potęga muzyki, efektów, scenografii, przestrzeni i przeniesienie się  na trzy godziny w zupełnie inny zakątek. Moim zdaniem w tym widowisku nie ma momentów kiepskich czy słabych. O szczegółach Ewa Michnik, dyrektor naczelny i artystyczny Opery Wrocławskiej:

Publiczność, a było jej około 5 tysięcy bardzo ciepło i przychylnie oceniła wrocławską premierę "Poławiaczy..." Wielu przez nas zapytanych czuło niedosyt i chciałoby jeszcze więcej wrażeń, ponieważ emocję i zmysły zostały rozbudzone do granic możliwości:

Zadowolona, uśmiechnięta i spełniona publiczność to najlepsza wizytówka dla artystów, reżysera, scenarzystów, Pani Dyrektor oraz całej Opery. Wrocławska publiczność zawsze po brzegi wypełnia wszystkie miejsca na widowni, bo wrocławianie już wiedzą, że Wrocławska Opera to wyznacznik najwyższego poziomu oraz klasy samej w sobie.

"Poławiaczy pereł" będzie można jeszcze zobaczyć w najbliższy piątek,sobotę i niedzielę w Hali Stulecia

Szymon Wdowczyk

ewroclaw24.pl