Zniszczyli 9 samochodów - odpowiedzą przed sądem

14.01.14 | 15:00

Wrocławscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o uszkodzenie samochodów, zaparkowanych na jednym z wrocławskich parkingów. W chwili zatrzymania byli nietrzeźwi. Za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Dyżurny z komendy miejskiej we Wrocławiu otrzymał w weekend informację o wandalach niszczących zaparkowane samochody. Niezwłocznie w rejon zdarzenia został wysłany patrol. Na miejscu policjanci potwierdzili, że w kilku pojazdach powybijane są szyby. Z relacji świadka wynikało, że w pewnym momencie będąc w domu usłyszał trzask tłuczonych szyb. Ten dźwięk zaniepokoił go, postanowił wyjrzeć przez okno i zobaczył jak dwaj młodzi ludzie rozbijają szyby w zaparkowanych samochodach.

Policjanci, po zebraniu informacji, niezwłocznie rozpoczęli przeszukanie okolicznego terenu, w celu zatrzymania sprawców. Po pewnym czasie funkcjonariusze zatrzymali dwóch podejrzanych wrocławian w wieku 29 i 30 lat. Po wykonaniu badania okazało się, że obaj są nietrzeźwi i mają po 1,6 i ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policjantów, sprawcy bez powodu zniszczyli 9 pojazdów zaparkowanych na kilku ulicach w jednej z dzielnic Wrocławia. Wstępne straty oszacowano na kwotę ponad 10 tysięcy złotych.

Podejrzani trafili do policyjnego aresztu. Za swoje czyny będą odpowiadać przed sądem. Za umyślne uszkodzenie mienia grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

K.U.