Nowe kierunki lotów z wrocławskiego lotniska

19.01.14 | 09:11

Nowe kierunki, nowi przewoźnicy, większe samoloty, więcej rejsów, dogodne godziny lotów, obsługa na najwyższym poziomie - na ten rok wrocławski port lotniczy szykuje sporo zmian i zapowiada ofertę, jakiej podróżujący jeszcze nie mieli.

Przede wszystkim powiększy się siatka połączeń wrocławskiego lotniska. Jest to spowodowane coraz większym zainteresowaniem mieszkańców i turystów tą formą podróżowania. - Chcemy się przemieszczać szybko, wygodnie i tanio, dlatego coraz chętniej wybieramy podróż samolotem - mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Jego zdaniem to przede wszystkim atrakcyjne kierunki przyciągają na lotnisko coraz więcej osób. Imponująco więc zapowiada się rozkład lotów w tym roku. To ponad 70 połączeń, w tym 25 tanich, 11 połączeń dla biznesu oraz 34 czarterowe.

Do Brukseli, Paryża, Berlina i Zurychu

Najważniejsze zmiany to wprowadzenie nowych kierunków. Rozszerzy się oferta połączeń międzynarodowych, z których korzystają głównie pasażerowie podróżujący w interesach. Ze stolicy Dolnego Śląska będzie więc można polecieć w pięć nowych miejsc - do Brukseli, Mediolanu, Paryża, Zurychu i Berlina.

- Wrocław dynamicznie się rozwija, sprowadzają się do nas międzynarodowe firmy, które otwierają swoje centra obsługi, co powoduje, że kadra kierownicza i pracownicy tych firm więcej podróżują -tłumaczy Dariusz Kuś i dodaje, że nowe połączenia przyciągną kolejnych inwestorów.

Już od 3 marca linie Eurolot zaczną latać z Wrocławia do Brukseli, Mediolanu, Paryża i Zurychu, a samoloty będą tam lądowały na głównych lotniskach, które znajdują się blisko centrów miast. To ważne dla pasażerów biznesowych, którzy chcą szybko dotrzeć do centrum. Pod koniec marca z Wrocławia zaczną się z kolei rejsy do stolicy Niemiec liniami Etihad Regional.

Czartery do Agadiru, Djerbę i Maderę?

Nowości pojawią się także na mapie lotów czarterowych. Do 25 kierunków, które funkcjonowały w ubiegłym roku, dołączy 8 kolejnych. Będą to grecka wyspa Kefalonia oraz półwysep Peloponez, Agadir w Maroko, egipskie miasto Taba, cypryjski Paphos, hiszpańska wyspa Ibiza, portugalska Madera i tunezyjska Djerba.

Teraz Polska

W sieci lotów krajowych do rozkładu wróci natomiast połączenie z Gdańskiem, które 8 razy w tygodniu zapewni Eurolot. Również tanie linie lotnicze Ryanair od kwietnia uruchomią rejsy do Warszawy-Modlina, stając się konkurencją m.in. dla połączeń kolejowych.

 

wroclaw.pl