Bal dobroczynny Anny i Rafała Dutkiewiczów

19.01.14 | 13:24

Ile dokładnie pieniędzy udało się uzyskać z cegiełek na XII Bal Dobroczynny Anny i Rafała Dutkiewiczów, z loterii, sklepiku z rzadkimi przedmiotami otwartego podczas balu, a także dwóch licytacji - głównej i tzw. cichej, będzie wiadomo, gdy wszystkie "dochody" zostaną podliczone.

18 stycznia odbył się XII Bal Dobroczynny Anny i Rafała Dutkiewiczów. Należy przypuszczać, że kwota, zebrana w tym roku, będzie porównywalna do tych, jakie Fundacja Opieka i Troska uzyskała w poprzednich latach. (Dla przypomnienia - rekord padł podczas X Balu, gdy zebrano 2 202 410,29 zł). Już pierwszy licytowany przedmiot, czyli bukiet kwiatów (z kwiaciarni Pączek z Różą), "poszedł? bowiem za 22 tys. zł i tradycyjnie został podarowany Annie Dutkiewicz. Potem sprzedano hełm Bractwa Kurkowego za 47 tys. zł, obraz autorstwa Konstantego Szewczenki - 62 tys. zł, ?Wykwintną Kuchnię Polską - książkę ofiarowaną przez Pierwszą Damę RP Annę Komorowską - 35 tys. zł, a odcisk dłoni ks. kardynała Henryka Gulbinowicza za 70 tys. zł.

Kardynała Gulbinowicza można było zresztą podziwiać w "całej okazałości?, ponieważ przybył na bal i z właściwym dla siebie poczuciem humoru otworzył go wraz z gospodarzami imprezy. Ponadto, na XII Balu Dobroczynnym Anna i Rafał Dutkiewiczowie powitali ok. 1200 gości - wśród nich m.in. biznesmenów, miejskich urzędników, naukowców, ludzi kultury i mediów. Przyjechał również "kolega po fachu? wrocławskiego prezydenta - Ryszard Gobelny, czyli prezydent Poznania. Bal obsługiwało ok. 600 osób, w tym blisko stuosobowa grupa wolontariuszy.

Na początku uroczystości specjalne wyróżnienia "złotych sponsorów? odebrali przedstawiciele 16 firm, które do tej pory wpłaciły na rzecz dzieci min. 300 tys. zł. Wśród wyróżnionych znalazły się m.in. Hasco-Lek, Pokoyhof, Europeum Hotel, Archicom, Otis Fashion czy ATM Grupa.

Trzeba przypomnieć, że 80% z tego, co zostanie uzbierane na balu w tym roku, jego organizatorzy przekażą na zakup sprzętu medycznego dla pacjentów pawilonu Korczaka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego, 10% otrzyma Przylądek Nadziei ? powstająca we Wrocławiu Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej i także 10% przeznaczone jest na leczenie chorej na artrogrypozę Julii Zakrockiej, która przed 12 laty stała się "inspiracją? zorganizowania I Balu Dobroczynnego.

 

wroclaw.pl