Miejsca noclegowe dla bezdomnych zdewastowane

20.01.14 | 08:13

W sobotę, późnym wieczorem nieznani sprawcy zdewastowali cztery kontenery, postawione przez miasto z myślą o bezdomnych, którzy mieliby tam nocować.

- Rano dostaliśmy zgłoszenie w tej sprawie - potwierdza nadkom. Krzysztof Zaporowski z biura prasowego policji we Wrocławiu. - W barakach wybito szyby i pourywano  klamki. Prowadzimy postępowanie w tej sprawie, aby ustalić sprawcę - dodaje. Z uzyskanych dotychczas informacji wynika, że do zdarzenia doszło po godzinie 21.00 w sobotę. Jeden ze świadków usłyszał dźwięk wybijanych szyb. Rano w środku kontenerów leżały kamienie i cegłówki.

Kilka dni temu pisaliśmy o nowych miejscach noclegowych, które powstały na osiedlu Tarnogaj, w pobliżu schroniska prowadzonego przez Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta.

Część mieszkańców osiedla obawiała się, że trafią tam rumuńscy Romowie z nielegalnego koczowiska przy ul. Kamieńskiego. Rada Osiedla rozpoczęła akcją zbierania podpisów przeciwko kontenerom i Romom.

- Pomimo, iż nie były to miejsca wprost przeznaczone dla Romów, to uważamy, że było to zachowanie skandaliczne i niewłaściwe - komentuje fakt zdewastowania kontenerów Anna Bytońska z biura prasowego Urzędu Miejskiego.

 

wroclaw.pl