Kulturalny Wrocław

21.01.14 | 10:50

Oto kilka propozycji wrocławskich inicjatyw kulturalnych na obecny tydzień.


Mycie twarzy / Jedząc Marilyn Monroe - wystawa

Wystawa Małgorzaty ET BER Warlikowskiej "Jedząc Marilyn Monroe / Mycie twarzy" jest refleksją na temat tożsamości, rozumianej wielowątkowo: podmiotowości kobiety, artystki, osoby prywatnej i publicznej, człowieka jako ogniwa łańcucha genealogicznego, nośnika kodu kulturowego, elementu funkcjonującego w określonych relacjach z innymi. Indywidualność i niezależność kontra egzystencja w określonych ramach, wytyczonych przez otoczenie, kulturę, biologię. Zbudowana została za pomocą charakterystycznych dla artystki mediów: grafiki łączonej z ceramiką, malarstwa, rzeźby, instalacji, złocenia, kalki, akcji, koncepcji, oraz środków: świadomego czerpania z różnych epok, odwoływania się do toposów, zabawy ze znanymi z historii sztuki motywami, wynaturzania ich, deformowania, łączenia i dzielenia.

Mycie Twarzy
Galeria Szkła i Ceramiki, pl. Kościuszki 9/10
wernisaż 24.01.2014, piątek, godz. 18.30

Jedząc Marilyn Monroe
Galeria Awangarda, ul. Wita Stwosza 32
wernisaż 24.01.2014, piątek, godz. 20.00

Więcej informacji można przeczytać tutaj.

 

Przypadki Gabriela Fauré - koncert Tria Solistów Leopoldinum 

Jeden z nauczycieli szkoły, w której uczył się mały Gabriel Fauré , zauważył jego talent i zarekomendował go Niedermeyerowi, czyli dyrektorowi zupełnie nowej, paryskiej szkoły, która wprowadziła program nauki muzyki religijnej. I właśnie to wydarzenie wpłynęło na kształt twórczości i drogi zawodowej kompozytora. Później, w dorosłym życiu obejmował stanowisko organisty w jednym z najważniejszych kościołów Paryża ? St Madeleine, piastował także funkcję dyrektora Konserwatorium Paryskiego. Prawdopodobnie najpopularniejszym utworem Fauré jest jego Requiem. Ale to nie ono zabrzmi tym razem w sali koncertowej Filharmonii.  

Koncert kameralny
Trio Solistów Leopoldinum
Anna Rutkowska-Schock ? fortepian

Program
G. Fauré ? Kwartet fortepianowy c-moll op. 15, Kwartet fortepianowy g-moll op. 45

 

Czwartek, 23.01.2014, godz. 19:00, sala koncertowa Filharmonii, ul. marsz. Józefa Piłsudskiego 19

 

Bal karnawałowy dla eko-księżniczek i eko-rycerzy

Dzieci będą miały możliwość stworzenia oryginalnych elementów stroju karnawałowego -powstaną kolorowe maski, lśniąca kolczuga, świecące korony, magiczne różdżki oraz wszelkie inne stworzone przez dzieci kreacje karnawałowe. Wszystkie elementy będą wykonane z surowców wtórnych przy pomocy doświadczonych animatorek oraz szczypty wyobraźni.

Podczas całej zabawy dzieci będą mogły bawić się przy muzyce. W trakcie zabawy organizowane będą również konkursy z zakresu wiedzy i umiejętności ekologicznych (pytania i quizy dostosowane będą do wieku uczestników zabawy). Proponujemy również wyścigi przez eko-tor przeszkód.
Każde z dzieci otrzyma swój pakiet poczęstunkowy, a rodzicom zaproponujemy odpoczynek przy

kawie lub herbacie. Wydzielone zostanie specjalne  pomieszczenie z wykładziną i pufami gdzie będzie można przebywać z najmłodszymi uczestnikami balu lub po prostu odsapnąć chwilę po szalonej zabawie.

 

Sobota, 25 stycznia, godz. 11:00 -13:00, CK Zamek, pl. Świętojański 1

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

 

KU