Nowowiejska będzie przebudowana

22.01.14 | 08:42

Zgodnie z przewidywaniami komisja przetargowa Wrocławskich Inwestycji wskazała, że najkorzystniejszą ofertę w przetargu na remonty ul. Nowowiejskiej złożyła firma Heilit+Woerner, która wycenia swoje usługi na prawie 20,3 mln zł, w tym nieco ponad 5 mln zł miałaby kosztować sieć wodno-kanalizacyjna.

Przypomnijmy, że w przetargu zostały złożone trzy oferty. Poza zwycięzcą było jeszcze konsorcjum Przedsiębiorstwa Drogowego DROBUD z Zakładem Sieci i Zasilania ? 24,1 mln zł (zakres MPWiK 6,4 mln zł) i firma Skanska ? 23,4 mln zł (zakres MPWiK 7,2 mln zł).
- Jeśli nie będzie protestów, to w przyszłym tygodniu chcielibyśmy podpisać umowę ? mówi rzecznik WI Marek Szempliński. 

Oznacza to, że jeszcze zimą wykonawca mógłby przystąpić do pierwszych prac - uzupełnienia projektu. Pierwsze roboty na budowie powinny rozpocząć się latem i najprawdopodobniej będą prowadzone na skrzyżowaniu z ul. Wyszyńskiego, także przewidzianą w tym roku do remontu. Kontrakt ma się zakończyć jesienią 2015 roku.

Przebudowa ul. Nowowiejskiej od ul. Prusa do Piastowskiej oraz remont od ul. Wyszyńskiego do ul. Prusa polega nie tylko na wymianie sieci podziemnych i nawierzchni. Na odcinku przewidzianym do przebudowy korygowany będzie także układ skrzyżowań. Poprawienia tzw. geometrii wymaga zwłaszcza skrzyżowanie z ul. Prusa. Planowany zakres robót oczywiście obejmuje także torowisko i chodniki. Powstaną nowe ścieżki rowerowe.

 

wroclaw.pl